Najbliższe webinaria w maju i czerwcu 2017

30.05 | 10:00 – Karty kontrolne – szybki start

Karty kontrolne są podstawowym narzędziem statystycznym wykorzystywanym w zastosowaniach związanych z zapewnieniem jakości w różnych dziedzinach: produkcji, usługach, ochronie zdrowia. Trudno wyobrazić sobie bez nich wdrożenie Six Sigma czy strategii ciągłego doskonalenia procesów i SPC (Statistical Process Control). Stosowanie kart kontrolnych jest wymagane lub zalecane przez wiele norm (m.in. ISO/TS 16949, VDA) i regulacji. Jest to też standard w przemyśle samochodowym i farmaceutycznym. Na webinarium pokażemy, jak szybko utworzyć karty kontrolne w Statistica i dostosować je do rozmaitych potrzeb i wymagań.

06.06 | 10:00 – Wykrywanie nadużyć (fraud detection) z wykorzystaniem analizy danych

Wykrywanie nadużyć (fraud detection) jest jednym z zagadnień, w których analiza danych przynosi największe korzyści. Jest to też sztandarowe zastosowanie zaawansowanych metod uczenia maszyn (machine learning), takich jak: sieci neuronowe, analiza sekwencji, analityka sieciowa i zespoły modeli. Jednocześnie wykrywanie nadużyć (fraud detection) jest specyficzną dziedziną, gdzie występują trudności niespotykane w innych problemach analitycznych. Podczas webinarium przedstawione zostaną najważniejsze zasady, podejścia i praktyczne zalecenia obowiązujące we wspomaganiu wykrywania nadużyć za pomocą zaawanasowanej analizy danych: statystyki i uczenia maszyn.

Formularz rejestracyjny

Proszę wypełnić osobny formularz dla każdej zgłaszanej osoby
Dane kontaktowe
Branża oraz obszar zainteresowań

Zastosowania (wybierz co najmniej jeden obszar):

Administratorem danych osobowych jest StatSoft Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, ul. Kraszewskiego 36, 30-110 Kraków. Dane zbierane są w celu świadczenia usług drogą elektroniczną oraz marketingu własnego administratora danych i nie będą przekazywane osobom trzecim. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.