Praktyczne prognozowanie i analiza szeregów czasowych


StatSoft Polska
Uniwersytet Ekonomiczny

Opinie uczestników

Poprzednie edycje studiów podyplomowych „Praktyczne prognozowanie i analiza szeregów czasowych” zostały bardzo wysoko ocenione. Oto wybrane opinie uczestników:

„Studia te były bardzo udaną formą ‚wprowadzenia mnie’ w świat statystyki przekraczający znane mi najprostsze pojęcia i regresję liniową. Polecam je ze względu na fachową kadrę, dobrą atmosferę i kontakt z ciekawymi ludźmi.”

„Studia spowodowały że zdecydowanie ograniczam czas przygotowywania prognoz (zachowując podobny poziom błędów). Największą zaletą tych studiów było praktyczne podejście do prognozowania, a nie tylko teoria.”

„Dziękuję za możliwość uczestniczenia w tak doskonałym przedsięwzięciu dydaktycznym, jakim były te studia. Studia umożliwiły mi głębokie zrozumienie tego, czym wcześniej posługiwałem się czysto instrumentalnie. To, dlaczego warto polecić te studia to doskonała zawartość merytoryczna, genialnie prowadzone zajęcia – połączenie lekkiego, bardzo interesującego popularno-naukowego wykładu, z idealnie wyważoną porcją matematyki i możliwością wypróbowania wysłuchanej teorii w praktyce oraz doskonała organizacja zajęć.”

„Były to studia poruszające konkretną tematykę z wieloma przykładami zastosowania i odnośnikami do obecnych problemów uczestników studiów. Najważniejsze zalety to kompetencja wykładowców i ich fachowość, a także szeroki zakres poruszanych tematów.”

„Wiedza praktyczna, którą wynosi się ze studiów nie jest możliwa do zdobycia na studiach magisterskich z zakresu statystyki/ekonometrii.”

„100% praktyczne podejście.”

„Bardzo dobre materiały, czytelność przekazu i wyjaśnień. Lubię tego typu formę zajęć, gdzie mało się pisze a dużo jest praktyki.”

„Profesjonalne podejście do prowadzenia zajęć, posługiwanie się precyzyjnym słownictwem z omawianej tematyki”

„Przekazanie trudnej treści w bardzo przystępny sposób, miła atmosfera. Przedstawienie zagadnień na konkretnych, ciekawych przykładach.”