Automatyzacja analiz statystycznych i raportowania receptą na sukces

Zapewnienie jakości ma kluczowe znaczenie dla branży farmaceutycznej, ponieważ stabilna jakość wyrobów bezpośrednio wpływa na zdrowie i bezpieczeństwo ich użytkowników. Organizacja procesów wytwórczych w przemyśle farmaceutycznym winna być podporządkowana jakości, co nie oznacza rezygnacji ze zwiększenia efektywności produkcji czy optymalizacji kosztów. Dzięki powtarzalności wielu procesów na poszczególnych etapach wypracowaliśmy rozwiązania, które:

 • automatyzują prace przy walidacji i ocenie stabilności,
 • skracają czas potrzebny na uzyskanie i sprawdzenie danych,
 • wykonują odpowiedni zestaw analiz w postaci gotowego raportu zgodnego z wymaganiami instytucji nadzorujących,
 • pozwalają na optymalizację procesów produkcji,
 • minimalizują ryzyko błędów przy wprowadzaniu i analizie danych,
 • pozwalają zaoszczędzić zasoby, które mogą być wykorzystane na przykład do prac badawczo-rozwojowych nad innowacyjnymi lekami.

StatSoft – partner Dell Software, producenta znanego i cenionego oprogramowania Statistica – jest liderem w dostarczaniu rozwiązań IT i analityki danych. Ścisła współpraca StatSoft Polska z wiodącymi firmami farmaceutycznymi w Europie Środkowej zaowocowała stworzeniem Zestawu Farmaceutycznego – pakietu oprogramowania, dzięki któremu wysoka jakość i efektywność produkcji mogą iść w parze. Zestaw składa się z modułów oprogramowania, które automatyzuje prowadzenie analiz statystycznych i tworzenie zestawień podsumowujących w obszarach, gdzie stale rośnie ilość analiz, porównań i raportów, które należy regularnie wykonywać dla celów kontrolnych i dokumentacyjnych. Szablony raportów zostały opracowane we współpracy z firmami farmaceutycznymi w Polsce, dlatego odzwierciedlają obowiązujące standardy i są zgodne z wymaganiami organów regulacyjnych.

Moduły Zestawu Farmaceutycznego:

Kliknij na wybrany moduł, aby dowiedzieć się więcej.

Korzyści z automatyzacji generowania raportów widoczne są zwłaszcza przy wytwarzaniu wielu produktów (np. generycznych) oraz dużej ilości procesów, chociaż oszczędność zasobów i czasu wykwalifikowanego personelu można zauważyć bez względu na skalę działalności. Elastyczność Zestawu Farmaceutycznego czyni z niego narzędzie optymalizujące zarządzanie jakością produktu zarówno w fabrykach dużych międzynarodowych koncernów jak i w małych zakładach farmaceutycznych.

W odpowiedzi na bardziej złożone oczekiwania przedsiębiorstw farmaceutycznych w zakresie prowadzenia badań stabilności StatSoft Polska przygotował również Platformę Badań Stabilnościowych. Rozwiązanie to zapewnia zbieranie, gromadzenie i analizę danych we wszystkich aspektach prowadzenia badań stabilności, minimalizuje czas potrzebny na wykonanie analiz i eliminuje możliwość pomyłki.

Niewątpliwą korzyścią z wdrożenia oprogramowania StatSoft Polska, wynikającą z jego zgodności ze standardami GMP, jest podejście do zapewnienia jakości produktu. Dzięki odpowiednio zaprojektowanym procesom jakość wynikowego produktu jest wbudowana w proces wytwarzania. Wdrożenie koncepcji związanych z Continuous Process Verification (CPV) i Quality by Design (QbD) sprawia, że dylemat wyboru między jakością a efektywnością procesu wytwórczego staje się nieaktualny.

StatSoft Polska – sprawdzony partner branży farmaceutycznej

StatSoft Polska od ponad 20 lat służy przedsiębiorstwom farmaceutycznym fachową wiedzą i pomocą w zwiększeniu efektywności oraz bezpieczeństwa procesów produkcyjnych. Zawsze staramy się być blisko branży, rozumieć jej potrzeby i proponować rozwiązania zgodne ze standardami i wytycznymi FDA i EMEA. Pomagamy sterować procesami produkcyjnymi w taki sposób, aby przez dogłębne zrozumienie ich przebiegu możliwe było:

Farmacja

Sukcesy naszych partnerów dowodzą, że sprawdzone rozwiązania StatSoft Polska przyczyniają się do optymalizacji procesów wytwarzania produktów farmaceutycznych, zapewniając większą kontrolę nad ich jakością i bezpieczeństwem. Stworzenie innowacyjnych rozwiązań: Zestawu Farmaceutycznego oraz Platformy Badań Stabilnościowych nie byłoby możliwe bez ciągłego dialogu z firmami z sektora farmaceutycznego. Dialogowi temu służą dziesiątki spotkań, jakie pracownicy StatSoft Polska odbywają z naszymi partnerami z branży w ciągu roku. Zależy nam, aby nasza oferta pomagała rozwiązywać kluczowe problemy sektora farmaceutycznego. W tym celu StatSoft podejmuje szereg inicjatyw zmierzających do wymiany doświadczeń i lepszego przygotowania branży na wyzwania czekające ją w najbliższej przyszłości. Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony internetowej, gdzie będziemy sukcesywnie zamieszczać wartościowe materiały dotyczące zapewnienia jakości oraz optymalizacji procesów produkcyjnych w branży farmaceutycznej.

Sukcesy użytkowników

 • Sukcesy użytkowników STATISTICA
 • Sukcesy użytkowników STATISTICA
 • Sukcesy użytkowników STATISTICA
 • Sukcesy użytkowników STATISTICA
 • Sukcesy użytkowników STATISTICA
 • Sukcesy użytkowników STATISTICA
 • Sukcesy użytkowników STATISTICA
 • Sukcesy użytkowników STATISTICA
 • Sukcesy użytkowników STATISTICA
 • Sukcesy użytkowników STATISTICA