STATISTICA uzyskała certyfikat integracji
z platformą SAP NetWeaver


SAP Certified - STATISTICA integration with SAP NetWeaver
Statsoft ogłosił, że STATISTICA uzyskała certyfikat integracji z platformą SAP NetWeaver. STATISTICA sztandarowa platforma analityczna firmy StatSoft współpracuje z SAP NetWeaver przy pobieraniu danych. Organizacje na całym świecie przygotowują swoje dane do formatu analitycznego w komponencie SAP NetWeaver Business Warehouse (SAP NetWeaver BW). Od teraz organizacje te mogą stosować szeroki zestaw sprawdzonych, wysokiej jakości metody data mining oraz technik modelowania predykcyjnego w celu zdobycia większej wiedzy z danych udostępnionych przez SAP NetWeaver BW.

SAP Integration and Certification Center (SAP ICC) potwierdził, że STATISTICA integruje się z SAP NetWeaver Business Intelligence 7.0 poprzez OLAP BAPI ®, który jest interfejsem programowania dla SAP NetWeaver Business Warehouse (BW-OBI) 2.0 do pobierania ważnych danych z instancji SAP Business Suite .
Certyfikowany interfejs połączenia STATISTICA i SAP otwiera szerokie możliwości analizy zagregowanych i oczyszczonych danych w SAP NetWeaver BW. STATISTICA to zintegrowana platforma analityczna do eksploracji, grupowania, prognozowania, wizualizacji i modelowania predykcyjnego na podstawie pobranych danych a wyciągnięte wnioski różnią się w zależności od gałęzi przemysłu.
STATISTICA to konfigurowalne oprogramowanie do analizy na danych poziomie przedsiębiorstw, analizy predykcyjnej oraz do text miningu. Administratorzy STATISTICA konfigurują standardowe zapytania, szablony analiz i raportów oraz kokpity menedżerskie i dostarczają je użytkownikom, którzy opierają podejmowane przez siebie decyzje na wydobytej z danych wiedzy.

StatSoft zainicjował rozwój i certyfikację interfejsu z platformą SAP NetWeaver BW w odpowiedzi na potrzeby swoich klientów, którzy posiadają duże rozwiązania SAP. Dla przykładu, producent sprzętu i materiałów medycznych potrzebował pomocy w monitorowaniu jakości jego produktów. W szczególności chodziło o monitorowanie wad, uwag klientów i to jak te produkty sprawdzają się w praktyce. Przed integracją STATISTICA z SAP NetWeaver BW, osoby analizujące dane tej firmy pobierali dane za każdy miesiąc z systemu SAP ręcznie a następnie poddawali je ręcznej analizie. Dzięki wykorzystaniu platformy analitycznej STATISTICA zintegrowanej z SAP NetWeaver BW klient StatSoft poprawił swój poziom dostosowania do wymagań i umożliwił mu działania innowacyjne.

O StatSoft

StatSoft, Inc, powstał w 1984 roku, jest jednym z największych światowych dostawców rozwiązań analitycznych z biurami w 30 krajach na całym świecie. Produkty StatSoft wykorzystywane są powszechnie na całym świecie przez przedsiębiorstwa przemysłowe, usługowe i handlowe, instytucje finansowe, instytucje rządowe, instytuty naukowo-badawcze, wyższe uczelnie

SAP, SAP NetWeaver, BAPI i wszystkie logo SAP są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy SAP AG w Niemczech oraz w kilku innych krajach.
Wszystkie inne nazwy produktów i usług są znakami handlowymi odpowiednich firm.