Oprogramowanie i konsulting StatSoftStatSoft Polska jest dystrybutorem programów z rodziny Statistica w Polsce oraz partnerem wsparcia technicznego obsługującym polskich użytkowników oprogramowania Statistica. Przez ponad 20 lat działamy w strukturach Statistica (dawniej StatSoft Inc.) i specjalizujemy się w analityce danych.

Głównymi obszarami naszej działalności są:

• dostarczanie systemów analitycznych Statistica,
• budowa i wdrażanie rozwiązań informatycznych do gromadzenia i analizy danych, raportowania oraz podejmowania decyzji,
• usługi w zakresie zastosowań statystyki, data mining, analityki predykcyjnej, data science i big data,
• kursy i szkolenia z zakresu szeroko rozumianej analizy danych i jej zastosowań.

Budujemy innowacyjne rozwiązania analityczne, predykcyjne, optymalizacyjne i raportowe. W ich ramach integrujemy źródła danych, przygotowujemy środowiska gromadzenia danych, hurtownie danych, dostarczamy gotowe modele lub specjalizowane narzędzia analityczne oraz raporty i portale raportowe. Dostarczamy nowoczesne rozwiązania analityczne wspomagające procesy operacyjne, automatyzujące lub ułatwiające podejmowanie trafnych decyzji, zwiększające przychody, ograniczające koszty. Nasze dedykowane rozwiązania znajdują zastosowanie w każdej branży, w firmach produkcyjnych, handlowych, usługowych, instytucjach finansowych, administracji publicznej, medycynie i służbie zdrowia, instytutach badawczych. Nasi pracownicy rozumieją potrzeby klientów, potrafią ich słuchać i zaproponować najkorzystniejsze rozwiązania.

Analiza danych to nasza pasja. Świadczymy usługi w zakresie zastosowań statystyki, data mining, big data, budowy modeli predykcyjnych i ich wdrażania. Oferujemy doradztwo w dziedzinie gromadzenia i analizy danych oraz projektowania systemów analityczno-raportowych. Przygotowane przez nas rozwiązania problemów analitycznych nasi klienci zmieniają w realne sukcesy biznesowe, technologiczne i badawcze.

StatSoft Polska jest największym w Polsce organizatorem specjalistycznych szkoleń z zakresu metod i zastosowań szeroko rozumianej statystyki i analizy danych. Proponujemy ponad 50 standardowych tematów szkoleń oraz szkolenia na zamówienie u nas lub u klienta. Co roku szkolimy ponad 2000 osób na kursach, seminariach i studiach podyplomowych. Realizujemy wiele indywidualnych projektów szkoleniowych, dopasowując się do potrzeb klienta. Szkolenia prowadzone są przez specjalistów oraz praktyków, którzy w przystępny sposób potrafią przekazywać swoją wiedzę. Dbamy o najwyższą jakość i efektywne podejście do realizowanych szkoleń.

Linia produktów Statistica obejmuje pakiety statystyczne i data mining oraz elastyczne i skalowalne korporacyjne platformy analityczne i big data. Oferują one bardzo szeroki zestaw nowoczesnych, łatwych w użyciu narzędzi analitycznych, wysokiej jakości wizualizację danych, wygodne zarządzanie danymi i wynikami analiz. Są wyposażone w nowoczesną technologię dostępu do danych, narzędzia pracy grupowej i współdzielenia wiedzy. Są popularne na całym świecie, otrzymują znakomite oceny użytkowników i recenzentów w najważniejszych porównaniach i zestawieniach produktów, między innymi Gartner Magic Quadrant, Forrester, Rexer i Hurwitz.