Statistica
Dane Wiedza Sukces
Solutions Banner

Seminaria StatSoft 

Seminaria z lat: 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 Starsze
 

Zaawansowana analiza danych dla każdego. Citizen Data Scientist i Expert Data Scientist.

2016-10-14

Dziękujemy wszystkim naszym gościom za udział w konferencji „Zaawansowana analityka danych dla każdego” (11.10.2016). Około 200 osób wysłuchało wykładów i zapoznało się z naszą ofertą w zakresie analityki danych i z nowościami w Statistica 13.1 PL. W szczególności omówione zostały tematy takie jak: Od Expert Data Scientist do Citizen Data Scientist, czyli jak w praktyce korzystać z zaawansowanej analizy danych Nowoczesna wizualizacja biznesowa – efektowna i efektywna Jak szybko przygotować przejrzyste i użyteczne zestawienie Jak za pomocą modelowania predykcyjnego z danych wydobyć użyteczną wiedzę Zachęcamy do oglądania prezentacji z naszych wystąpień.

Data mining
Data science
Raportowanie
Wizualizacja danych

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych

2016-10-12

W tegorocznym seminarium udział wzięło ponad 250 osób, reprezentujących uczelnie, instytuty naukowe i badawcze oraz instytucje nieakademickie z całego kraju. Zgodnie ze sprawdzoną od wielu lat formułą tematyka wystąpień dotyczyła szerokiego zakresu zastosować analizy danych w różnych dziedzinach badań naukowych od nauk społecznych, poprzez nauki przyrodnicze a na naukach technicznych kończąc. Wielu uczestników podkreślało, że taki niespotykany na innych tego typu spotkaniach wachlarz zastosowań może być dla naukowca niezwykle cennym źródłem inspiracji w jego specyficznym obszarze badawczym.

Data mining
Farmacja
Medycyna
Nauka
Optymalizacja procesów
Sieci neuronowe

V Konferencja „Praktyczna analiza danych w przemyśle farmaceutycznym”

2016-05-11

11 maja 2016 roku odbyła się V edycja konferencji z cyklu „Praktyczna analiza danych w przemyśle farmaceutycznym”. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z normami i wytycznymi dotyczącymi cyklu życia walidacji i okresowych przeglądów jakości produktów oraz praktycznym podejściem do ich spełnienia w codziennej pracy.

Czytaj więcej

Farmacja
Jakość
Laboratoria
Raportowanie
Walidacja

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych

2015-10-15

Seminarium poświęcone interesującym zastosowaniom statystyki i data mining w badaniach naukowych. Szeroki zakres tematyczny zaplanowanych wystąpień (badania społeczne, ekonomiczne, przyrodnicze, medyczne i techniczne) przedstawiał korzyści jakie daje zastosowanie analizy danych w różnych dziedzinach badań empirycznych.

Data mining
Nauka
Regresja
Sieci neuronowe

Doskonalenie procesów produkcyjnych z wykorzystaniem analizy danych

2015-10-13

Odbyła się już 10 konferencja StatSoft Polska poświęcona zastosowaniom statystyki w przemyśle. Na konferencji poruszone zostały następujące zagadnienia: poznawanie procesów za pomocą SPC i wizualizacji, analiza systemu pomiarowego (MSA), poszukiwanie przyczyn powstawania wad produktu, analiza niezawodności oraz przewidywanie awarii. Wystąpienia były nastawione na praktyczne zastosowania i korzyści, a przedstawione zostały  przez praktyków z czołowych firm, na co dzień stosujących analizę danych oraz przez specjalistów StatSoft Polska.

Jakość
Optymalizacja procesów
Raportowanie
SPC

Analiza danych w administracji publicznej

2015-06-25

Analiza danych w administracji publicznej

25 czerwca br. w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone nowoczesnym zastosowaniom analityki danych w administracji publicznej. Licznie przybyli uczestnicy mieli możliwość wysłuchania referatów prezentowanych przez specjalistów StatSoft Polska, Dell Software, a także przedstawicieli administracji, w tym: Biura Analiz Sejmowych Kancelarii Sejmu, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Wojewódzkiego Urzędu Statystycznego w Krakowie. Podczas spotkania dyskutowano nad zagadnieniami badań ankietowych, analiz i raportowania z wykorzystaniem rozwiązań Statistica, automatyzacji projektów analitycznych, wizualizacji danych oraz oceny efektywności wydatkowania środków pomocowych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz prelegentom za udział w spotkaniu.

Administracja
Prognozowanie
Raportowanie

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych i innowacyjnych

2014-10-28

Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych i innowacyjnych

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom seminarium „Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych i innowacyjnych” (28.10.2014)! Nasi goście – jak co roku bardzo licznie przybyli z całej Polski do stolicy – wysłuchali ciekawych prezentacji zastosowań metod statystycznych do rozwiązywania konkretnych problemów badawczych i praktycznych wskazówek, w jaki sposób efektywnie wykonywać analizę danych. Różnorodność poruszanych tematów przyciągnęła przedstawicieli wielu dyscyplin naukowych, a impreza stała się doskonałą okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami różnych instytucji z danej branży.

Data mining
Nauka
Regresja
Sieci neuronowe

Statystyka w badaniach biomedycznych

2014-05-14

Statystyka w badaniach biomedycznych Problematyce wykorzystania podejścia statystycznego do planowania badań w medycynie oraz zastosowaniu klasycznych i nieklasycznych (data mining) metod analizy danych przy opracowywaniu wyników badań medycznych było poświęcone seminarium, które zorganizowaliśmy 14 maja w Warszawie. W roli wykładowców wystąpili pracownicy uczelni medycznych, posiadający zarówno bogate doświadczenie w projektowaniu i prowadzeniu badań empirycznych w medycynie jak i publikacje w liczących się czasopismach naukowych. Ponadto swoją wiedzą i doświadczeniem w statystycznej analizie danych podzielili się wykładowcy i konsultanci StatSoft Polska.

Medycyna
Nauka

Praktyczna analiza danych w przemyśle farmaceutycznym

2014-05-13

Praktyczna analiza danych w przemyśle farmaceutycznym 13 maja br. W Warszawie odbyła się już IV edycja cieszącej się dużą popularnością konferencji „Praktyczna analiza danych w przemyśle farmaceutycznym”. Podczas tegorocznego spotkania specjaliści i kierownicy z firm farmaceutycznych, jednostek współpracujących z producentami leków oraz nadzorujących ich działalność wysłuchali referatów prezentowanych przez doświadczony zespół StatSoft Polska oraz przedstawicieli producentów, w tym: Polpharma, Gedeon Richter, Galena, Instytut Biotechnologii i Antybiotyków. Oprócz wysłuchania ciekawych prezentacji, uczestnicy mieli również możliwość rozmowy w kuluarach i wymiany zawodowych doświadczeń. Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz prelegentom za udział w tym spotkaniu.

Farmacja
Jakość
Laboratoria
Raportowanie
Walidacja

Doskonalenie procesów produkcyjnych z wykorzystaniem analizy danych

2013-10-24

Doskonalenie procesów produkcyjnych z wykorzystaniem analizy danych Współczesne przedsiębiorstwa produkcyjne stają przed koniecznością doskonalenia jakości produktów, redukcji kosztów i spełnienia często bardzo rygorystycznych wymagań narzucanych przez normy i wytyczne organów nadzorczych. Jednocześnie gromadzone są coraz większe zasoby danych, coraz dokładniej opisujące przebieg i rozmaite aspekty procesów. Nowoczesne narzędzia analizy danych umożliwiają wykorzystanie gromadzonych danych o procesach w celu doskonalenia jakości i zmniejszania kosztów.

Jakość
Optymalizacja procesów
Raportowanie
SPC

Webinaria

test
 
ContentKontakt

StatSoft Polska Sp. z o.o.
ul. Kraszewskiego 36,
30-110 Kraków,
Telefon: +48 12 428 43 00
Telefon: +48 (601) 41 41 51
Faks: +48 12 428 43 01
e-mail: info@statsoft.pl