Statistica
Dane Wiedza Sukces
Solutions Banner

Aktualności

Aktualności

StatSoft na świecie

Aktualności z lat: 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010
 

Wyniki konkursu na najlepszą pracę doktorską i magisterską

Znane są już wyniki dziewiętnastej edycji konkursu na najlepszą pracę doktorską i magisterską przygotowaną z zastosowaniem narzędzi statystyki i analizy danych zawartych w programach Statistica i Statistica Data Miner. W konkursie organizowanym pod patronatem Polskiego Towarzystwa Statystycznego nagrody są przyznawane przez Komisję Konkursową złożoną z doświadczonych naukowców i dydaktyków.


W tegorocznej edycji konkursu w kategorii prac doktorskich Komisja przyznała jedną nagrodę główną i jedno wyróżnienie.

Nagroda główna dla dr Joanny Rudnickiej za pracę zatytułowaną „Niekonwencjonalne i chromatograficzne metody detekcji markerów wczesnego wykrywania chorób nowotworowych”, obronioną na Wydziale Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Promotorem pracy był prof. Bogusław Buszewski z Katedry Chemii Środowiska i Bioanalityki.

Wyróżnienie dla dr. Grzegorza Wrzesińskiego za pracę zatytułowaną „Analiza stateczności nasypu z uwzględnieniem wpływu kierunków naprężeń głównych na wytrzymałość na ścinanie podłoża gruntowego”, obronioną na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w  Warszawie. Promotorem pracy był prof. Zbigniew Lechowicz z Katedry Geoinżynierii oraz prof. Maria Sulewska z Zakładu Geotechniki Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej.

W kategorii prac magisterskich Komisja przyznała nagrodę główną dla :

mgr Marceliny Martyniak za pracę zatytułowaną „Analiza wzorców zachowań klientów e-sklepu na przykładzie firmy Karmello”, obronioną na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Promotorem pracy był dr Mariusz Łapczyński z Katedry Analizy Rynku i Badań Marketingowych.

Gratulujemy autorom i promotorom nagrodzonych prac. W bieżącym roku zapraszamy na kolejną, już dwudziestą, edycję konkursu.

Więcej informacji.

2017

Zapraszamy na kolejne webinaria!

Zapraszamy na webinaria Cykl webinariów z serią porad i szybkich podpowiedzi ułatwiających korzystanie z oprogramowania Statistica w toku! Przypominamy, że uczestnictwo w webinarium jest niezwykle wygodne – niezbędny jest jedynie komputer z połączeniem z siecią Internet bez konieczności wychodzenia z biura. W najbliższym czasie zapraszamy na następujące webinaria:

- 7 marca – „Jak poprawić jakość i efektywność procesów produkcyjnych, korzystając z danych? Od SPC do Industrial IoT”
- 9 marca – Jak poprawnie stosować, prezentować i interpretować wyniki analizy przeżyć?”
- 21 marca – „Jak autorzy publikacji naukowych prezentują i interpretują statystyczne wyniki badań?”
- 23 marca – „Zastosowanie statystycznych metod analizy danych podczas przeglądu jakości produktu/bieżącej weryfikacji procesu”
- 4 kwietnia – „Zastosowanie statystycznych metod analizy danych w ocenie profili uwalniania”

Każde webinarium rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do 60 minut. Zapraszamy do zgłaszania udziału. Udział bez opłat.

2017

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku wykorzystuje Statistica

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku podkreśla użyteczność oraz wygodę użytkowania oprogramowania Statistica, a także profesjonalizm pracowników StatSoft Polska:

„Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku wykorzystuje oprogramowanie Statistica do analiz wyników egzaminacyjnych. Rozwiązania stosowane w programie sprzyjają pracy z dużymi zbiorami danych. Interfejs umożliwia intuicyjną i łatwą obsługę, a szeroki wybór dodatków pozwala na dostosowanie programu do własnych potrzeb.

Pracownicy firmy StatSoft zawsze służą telefoniczną i mailową pomocą techniczną. Dodatkowym atutem dla użytkownika tego oprogramowania jest szeroka oferta profesjonalnie przygotowanych szkoleń stacjonarnych oraz pomoc techniczna i merytoryczna dostępna w licznych artykułach dostępnych na stronie internetowej.”

Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od naszych klientów.

2017

Wersja próbna Statistica 13 PL do pobrania

Szkolenia z analizy danych Dostępna jest już wersja próbna Statistica 13 w polskiej wersji językowej. Jesteśmy przekonani, że po przetestowaniu bogatych możliwości analitycznych, wybór Statistica jako rozwiązania do swojej pracy będzie oczywisty. Aby ułatwić poznanie możliwości programu, dołączyliśmy pliki z przykładami. Zachęcamy również do zapoznania się z nagraniami webinariów prezentujących wybrane aspekty pracy z programem i zastosowania w różnych dziedzinach. Szczególnie polecamy nagranie webinarium “Szybki start w Statistica”.

Pobierz wersję próbną.

2017

Zestaw Mapy – zaktualizowany podział administracyjny

Pojawiła się nowa wersja dodatku Zestaw Mapy, który jest doskonałym uzupełnieniem oprogramowania Statistica, gdy chcemy zobrazować uzyskane wyniki na mapie Polski. Zestaw dedykowany jest do najnowszej wersji Statistica 13. Program (również w wersji próbnej) dostępny jest na naszej stronie internetowej.

Najważniejsze zmiany to: aktualizacja podziału terytorialnego polskich gmin na dzień 31.12.2016 r., dodanie możliwości wygenerowania mapy, nawet w przypadku niepełnych danych, ułatwienia w edycji położenia etykiet, prezentacji danych jakościowych czy generowania dodatkowego konturu Polski. Więcej informacji w naszym biurze.

2017

Uniwersytet Łódzki rekomenduje szkolenia

Dla Uniwersytetu Łódzkiego przeprowadziliśmy szkolenia z zakresu statystycznej analizy danych i data mining. Programy szkoleń zostały dobrane odpowiednio do potrzeb uczestników, a szkolenia zostały zrealizowane w siedzibie Uniwersytetu Łódzkiego.

„(…)Uczestnicy szkolenia wysoko ocenili poziom merytoryczny szkolenia, podkreślając profesjonalny a jednocześnie przystępny sposób przekazywania wiedzy przez Wykładowcę prowadzącego szkolenie. Uzyskana wiedza wzbogaciła warsztat metodyczny pracowników Instytutu SiD w zakresie praktycznego wykorzystania narzędzi ilościowych, jak i przyczyniła się do poprawy jakości kształcenia na zajęciach prowadzonych przez pracowników Instytutu.

Wysoki poziom świadczonych usług oraz profesjonalne podejście do klienta pozwala rekomendować firmę StatSoft Polska jako rzetelnego i kompetentnego partnera w realizacji projektów szkoleniowych.”

Zachęcamy do zapoznania się z innymi rekomendacjami od naszych klientów i zapraszamy na nasze szkolenia.

2017

Promocja Statistica – szczęśliwa trzynastka!

Statistica 13-ka jest szczęśliwa! Można się o tym przekonać kupując Statistica PL w wersji 13 w promocyjnej cenie. Już dzisiaj rozpoczynamy promocję obejmującą wszystkie nowe, komercyjne licencje Statistica. Do 13 marca br. zakup nowych licencji Statistica (Statistica Professional, Statistica Expert, Statistica Expert Data Science, Statistica Enterprise, Statistica Text Miner, Statistica Enterprise Server) będzie tańszy o 13%.
To niepowtarzalna okazja do zakupu najlepszych rozwiązań do analizy danych w jeszcze lepszych cenach. Promocja nie łączy się z innymi rabatami, czy ofertami specjalnymi.
Zachęcamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji!

2017

Zapraszamy na kolejne webinaria!

W odpowiedzi na wiele zapytań, specjalnie dla Państwa, rozpoczynamy cykl webinariów z serią porad i szybkich podpowiedzi ułatwiających korzystanie z oprogramowania Statistica.
Szybki start w Statistica” to pierwsze webinarium w 2017 roku, które odbędzie się już 26 stycznia. Krok po kroku zostaną wtedy przedstawione poszczególne etapy wykonania analizy danych w najnowszej 13 wersji programu Statistica, z uwzględnieniem importu danych oraz dostosowania wyglądu raportu do własnych potrzeb.
W kolejnych tygodniach zapraszamy na następujące spotkania:

 

Każde webinarium rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do 60 minut. Zapraszamy do zgłaszania udziału.

2017

Oferta akademicka - jeszcze korzystniejsze warunki zakupu!

Licencja dla całej instytucji/wydziału to najkorzystniejszy sposób uzyskania licencji Statistica na potrzeby dydaktyczne i naukowe, jaką od lat oferujemy polskim uczelniom i instytutom PAN.
Oprócz tego przygotowaliśmy nową ofertę akademickich bezterminowych licencji jednostanowiskowych i sieciowych. Obecnie każdy badacz zainteresowany posiadaniem własnej, odrębnej licencji akademickiej może zaopatrzyć się w bogaty zestaw narzędzi analitycznych w korzystnej cenie. Nowa oferta obejmuje w szczególności Statistica Ultimate (Rozszerzony Pakiet Akademicki) obejmujący oprócz tradycyjnych metod statystycznych również techniki data mining (np. sieci neuronowe, drzewa decyzyjne, uczenie maszyn itp.) i text mining.
Zainteresowanych zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością dopasujemy odpowiedni pakiet analityczny do przedstawionych zatosowań.

2017

Zakład Ubezpieczeń Społecznych docenia oprogramowanie Statistica

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od kilku lat wykorzystuje oprogramowanie Statistica do prognozowania i docenia trafność sporządzanych analiz, przyjazność oprogramowania a także kompleksowość oferty StatSoft Polska.

”… Kilkuletnie doświadczenie z programem Statistica i możliwość zweryfikowania prognoz na podstawie realnych danych skłania nas do konstatacji, iż decyzja o zakupie programu była ze wszech miar słuszna. Warto podkreślić, że oprogramowanie ma przyjazny interfejs i jest kompatybilne z różnymi formatami danych. Można za jego pomocą prowadzić analizy w znacznie krótszym czasie niż z wykorzystaniem standardowych aplikacji (jak MS Excel).

Na zakończenie chcielibyśmy wspomnieć o szkoleniach oferowanych przez firmę StatSoft. Korzystaliśmy zarówno ze szkoleń otwartych, jak i dedykowanych i w każdym przypadku byliśmy zadowoleni z przekazanej wiedzy.”– to fragment opinii wicedyrektora Departamentu Finansów Funduszy.

Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od naszych klientów.

2017

Firma Dresner Advisory Services ogłosiła laureatów nagród 2016 Technology Innovation Award

Firma Dresner Advisory Services ogłosiła laureatów nagród 2016 Technology Innovation Award, przyznawanych w wyniku serii badań rynku Wisdom of Crowds 2016. Roczny raport bazuje na danych zebranych od użytkowników końcowych i stanowi praktyczne spojrzenie na możliwości techniczne rozwiązań business intelligence i analityki predykcyjnej. Statistica została zwycięzcą w kategorii Zaawansowana analityka i predykcja obejmującej narzędzia statystyczne, modelowanie, uczenie maszyn i data mining.

2017

Nowa książka „Modele regresji logistycznej” A. Stanisza już w sprzedaży!

W naszej księgarni wysyłkowej jest już dostępna nowa książka pt.: „Modele regresji logistycznej” Andrzeja Stanisza - autora popularnej i cenionej trzytomowej publikacji „Przystępny kurs statystyki”. Nowa publikacja jest przeznaczona dla wszystkich zainteresowanych stosowaniem regresji logistycznej – przybliża jej podstawy teoretyczne oraz prezentuje przykłady zastosowań. Ta metoda statystyczna znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach badań empirycznych, m.in.: medycynie, biologii, socjologii i ekonomii. Duża liczba zamieszczonych w książce przykładowych analiz pozwala lepiej zrozumieć sposób modelowania interesujących badacza powiązań oraz pomaga w poprawnej interpretacji wyników. Wszystkie przykłady zostały opracowane z wykorzystaniem programu Statistica.

2017

Artykuł „Bezbłędne podejście do błędów pomiarowych” w Świecie Przemysłu Farmaceutycznego

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem pt. „Bezbłędne podejście do błędów pomiarowych”, który ukazał się w Świecie Przemysłu Farmaceutycznego. Autor przedstawia najważniejsze pojęcia związane z niepewnością pomiarów oraz szereg powodów, dla których należy zwracać na to zagadnienie uwagę w praktyce laboratoryjnej i przemysłowej. Artykuł jest dostępny na naszej stronie internetowej.

2017

Kolejna edycja kursu podstawowego w Warszawie

W związku z dużym zainteresowaniem, jakim cieszyła się ubiegłoroczna warszawska edycja szkolenia „Statistica kurs podstawowy” ponownie organizujemy ten kurs w stolicy. Szkolenie to odbędzie się w Warszawie dniach 15-16 marca 2017 r. Liczba miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane prosimy o jak najwcześniejszy kontakt z naszym biurem.

2017

Polfa Warszawa poleca StatSoft Polska

Polfa Warszawa wybrała Statistica podkreślając jakość dostarczanych przez StatSoft Polska rozwiązań oraz poziom obsługi klienta:

„… Zespół firmy StatSoft z pasją, w sposób precyzyjny i dostępny wyjaśniał trudne zagadnienia analizy statystycznej oraz był ogromnym wsparciem przy realizacji naszych pomysłów, szukając efektywnego sposobu na osiągnięcie najlepszego rezultatu. Na uznanie zasługuje dbałość o klienta - żadne z naszych pytań nie pozostało bez odpowiedzi, a każdy problem został rozwiązany. […] Z przyjemnością możemy polecić firmę StatSoft Polska Sp. z o.o. posiadającą bardzo interesującą ofertę dla farmacji i jej wysokiej klasy specjalistów w zakresie analizy statystycznej.” – to fragment opinii Dyrektor ds. Jakości.

Zachęcamy do zapoznania się z rekomendacjami od naszych klientów.

2017

8. Kongres Świata Przemysłu Farmaceutycznego

W dniach 15-17.11.2016 r. uczestniczyliśmy w 8. Kongresie Świata Przemysłu Farmaceutycznego. StatSoft Polska jako Partner przedsięwzięcia aktywnie uczestniczył w kongresowych wydarzeniach, w szczególności w seminarium eksperckim pt. „Nowoczesny przemysł farmaceutyczny. Trendy i kierunki rozwoju”. Nasi pracownicy omówili rolę i znaczenie zintegrowanego systemu zarządzania wiedzą w wytwarzaniu produktów leczniczych. Uczestnicy Kongresu mieli też okazję poznać nowości w ofercie StatSoft Polska dla branży farmaceutycznej, porozmawiać o czekających branżę wyzwaniach, najnowszych trendach oraz planach na przyszłość.
Więcej o naszych rozwiązaniach dla farmacji: www.statsoft.pl/Przemysl-farmaceutyczny.

2017

Statystyka w badaniach naukowych – obejrzyj filmy

Zapraszamy Państwa do obejrzenia relacji filmowych z seminariów, które zgodnie z wieloletnią tradycją zorganizowaliśmy w Warszawie dla wszystkich osób zainteresowanych zastosowaniami analizy danych i programu Statistica do opracowywania wyników badań naukowych. 

W prezentowanym materiale obok krótkich migawek z wystąpień znalazły się również rozmowy z wykładowcami, w trakcie których podzielili się swoimi doświadczeniami zarówno w zakresie planowania badań jak i analizy oraz prezentacji ich wyników. Kilku uczestników seminarium zwróciło uwagę na korzyści jakie odnieśli dzięki wzięciu udziału w spotkaniu.

2017

Analiza danych w biznesie – filmy z seminarium

Szybka analiza i wizualizacja rzeczywistych danych sprzedażowych, budowa zaawansowanych modeli predykcyjnych, efektywne rozwiązania analityczne Statistica 13 – to tylko wybrane zagadnienia poruszne podczas naszej konferencji, która zgromadziła około 200 osób zainteresowanych nowoczesną analizą danych w biznesie. Zachęcamy do obejrzenia filmów podsumowujących to październikowe seminarium.

2017

Statistica

Po przejęciu przez renomowane fundusze inwestycyjne Francisco Partners i Elliott Management, od 1 listopada Dell Software przekształcił się w Quest Software i SonicWall. Jednocześnie StatSoft Inc. zmienił nazwę na Statistica i tworzy odrębną strukturę w ramach Quest Software. Rola StatSoft Polska w nowych strukturach nie zmienia się i jak od 20 lat jesteśmy dystrybutorem Statistica w Polsce, odpowiadamy za produkcję polskiej wersji językowej Statistica oraz zapewniamy polskim użytkownikom Statistica pełne wsparcie techniczne, merytoryczne i szkolenia. Dostarczamy też specjalizowane aplikacje i dodatki do Statistica, wdrożenia dedykowanych rozwiązań analitycznych i raportowych oraz konsulting związany z analizą danych.

Pozostawienie Statistica jako niezależnej marki w ramach Quest Software ułatwi intensywny rozwój oprogramowania Statistica przy zachowaniu dziedzictwa 30-letniej historii tej marki. Statistica nadal będzie oferować najwyższej jakości i najnowocześniejsze rozwiązania. Wszystkim użytkownikom będziemy nadal zapewniali pomoc techniczną i szeroki zakres usług związanych z linią produktów Statistica. Statistica wykorzystywana jest przez przedsiębiorstwa przemysłowe, usługowe i handlowe, instytucje finansowe, instytucje rządowe, instytuty naukowo-badawcze, wyższe uczelnie na całym świecie. Otrzymuje najwyższe oceny w testach i porównaniach, min. w raporcie Gartnera na temat zaawansowanej analityki danych.

2016

Zapraszamy na webinaria

Zapraszamy na webinaria

Zapraszamy na cykl webinariów prezentujących możliwości rozwiązań analitycznych z rodziny Statistica. W szczególności podczas wybranych webinariów zaprezentujemy funkcjonalności wprowadzone w najnowszej wersji aplikacji z rodziny Statistica.

Zapraszamy do zgłaszania udziału.

Każde webinarium rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do 60 minut.:

22 listopada "Przegląd nowości w Statistica 13.1 PL. Efektowna i efektywna wizualizacja z wykorzystaniem Statistica Interactive Visualizations & Dashboards"

29 listopada "Walidacja metod pomiarowych"

6 grudnia "Kreator testów statystycznych i inne nowości w Zestawie Plus

2016

Statistica kurs podstawowy w Warszawie

Szkolenia z analizy danych

Z przyjemnością informujemy, że jeszcze w tym roku organizujemy „warszawską” edycję cieszącego się ogromną popularnością szkolenia „Statistica kurs podstawowy”. Szkolenie to odbędzie się w dniach 13-14 grudnia 2016 r. Liczba miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane prosimy o jak najwcześniejszy kontakt z naszym biurem.

2016

Komenda Głównej Państwowej Straży Pożarnej do analizy danych wykorzystuje Statistica

Szkolenia z analizy danych

„..W każdej instytucji, gdzie gromadzone są duże ilości danych, nie można się obejść bez profesjonalnego narzędzia do ich analizy i wydobywania z nich istotnych informacji. Krajowe Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej do analizy danych wykorzystuje program Statistica. To program z przyjaznym i intuicyjnym interfejsem, dobrze współpracujący z różnymi źródłami danych. Zawiera bardzo bogaty zestaw metod statystycznych, podstawowych i bardziej zaawansowanych. Na podstawie dobrej opinii użytkowników z Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności polecam program Statistica…” – to opinia jednego z Dyrektorów Krajowego Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi rekomendacjami od naszych klientów.

2016

Computer Business Review: Statistica imponuje analityką

Szkolenia z analizy danych

Computer Business Review opublikował artykuł charakteryzujący trzy najlepsze rozwiązania analityczne na rynku z podsumowaniem ich możliwości., Autorzy napisali, że „Statistica to marka, która być może jeszcze nie ma takiej rozpoznawalności jak SAS czy IBM, ale imponuje możliwościami analitycznymi.” W artykule podkreślone są mocne strony analityczne Statistica, a także nowe podejście firmy do analityki tj. „Analizuj dane tam, gdzie są!”.

2016

Nowy terminarz szkoleń

Szkolenia z analizy danych

Dostępny jest już terminarz naszych szkoleń otwartych na I połowę 2017 roku. Na przyszłe półrocze zaplanowaliśmy ponad 70 szkoleń związanych z zastosowaniami analizy danych w różnych dziedzinach (m.in. medycyna, farmacja, przemysł, marketing, badania naukowe), w tym nowe szkolenia dla specjalistów zajmujących się analizą danych w laboratoriach:

Zachęcamy do zaplanowania już teraz udziału w dogodnych dla Państwa terminach.

Jeszcze w tym roku można skorzystać z ponad 20 świetnych szkoleń.

Aktualny terminarz dostępny na naszej stronie internetowej.

2016

Jesienne seminaria StatSoft

Szkolenia z analizy danych

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami z październikowych seminariów StatSoft Polska:
Zaawansowana analiza danych dla każdego, 11 X 2016
Zastosowania statystyki i data mining w badaniach naukowych, 12 X 2016

2016

Firmy przemysłowe chętnie korzystają z naszych szkoleń

Szkolenia z analizy danych

W czerwcu 2016 roku dla firmy POMEL Sp. z o.o. przeprowadziliśmy cykl szkoleń na zamówienie z zakresu zastosowania metod statystycznej analizy danych do oceny i optymalizacji jakości procesów produkcyjnych. Cykl został oceniony bardzo wysoko. Poniżej fragment opinii opinii Kierownika Działu Zapewnienia Jakości.

„…Pragniemy wyrazić swoje zadowolenie wynikające z profesjonalnego przygotowania i prowadzenia kursu, które w pełni spełniło nasze oczekiwania i przede wszystkim poszerzyło wiedzę na temat szeroko rozumianej statystycznej kontroli procesu. Kolejną korzyścią, która wnosi wartość, to praktyczne zastosowanie programu Statistica. Kurs dał możliwość rozszerzenia umiejętności posługiwania się programem…”.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi rekomendacjami od naszych klientów i zapraszamy na nasze szkolenia.

2016

Nowości w naszym oprogramowaniu !!!

Szkolenia z analizy danych

Jeszcze w tym roku Zestaw Medyczny oraz Zestaw do analiz marketingowych i rynkowych zostaną wzbogacone o nowy moduł Kreator testów. Moduł przeznaczony jest dla osób pragnących zweryfikować prawdziwość swojej hipotezy badawczej za pomocą testu statystycznego a mających trudności z określeniem testu, który byłby najbardziej odpowiedni w ich sytuacji. Kreator automatycznie sprawdza wszelkie założenia związane z danym typem problemu i w zależności od ich spełnienia proponuje poprawny test. Po wykonaniu analiz użytkownik uzyskuje kompletny zestaw wyników w postaci tabel oraz wykresów, dodatkowo wzbogaconych o słowny komentarz zawierający wnioski z analizy. Kreator umożliwia wykonanie testów badających istotność różnic oraz zmienność pojedynczych cech.

2016

Zapraszamy na seminaria

Seminaria Serdecznie zapraszamy na październikowe seminaria poświęcone praktycznemu wykorzystaniu analizy danych w w rożnych sferach ludzkiej działalności: biznesie, nauce, administracji publicznej, ochronie zdrowie i innych.Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat poszczególnych spotkań:

2016

Zapraszamy na webinarium „Wyznaczanie niepewności pomiaru”

Seminaria Zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium internetowym „Wyznaczanie niepewności pomiaru”. Webinarium to adresowane jest do pracowników laboratoriów oraz działów technologicznych, badawczych i jakościowych, dla których precyzyjne oszacowanie niepewności pomiaru stanowi jedno z istotnych zadań. 

W prezentacji pokażemy, w jaki sposób, wykorzystując nowy program - Wyznaczanie Niepewności Pomiaru, bazujący na renomowanym silniku analitycznym Statistica - znacznie skrócić czas potrzebny na analizę danych i raportowanie zgodne z branżowymi standardami. 

W webinarium przedstawimy też: podstawowe pojęcia oraz standardową procedurę wyznaczania niepewności pomiaru w oparciu o wytyczne ISO, GUM, EURACHEM/CITAC, typowe źródła niepewności pomiaru oraz konsekwencje ich nieuwzględnienia przy analizach jakościowych i podejmowaniu decyzji, a także sposób usprawnienia obliczeń niezbędnych do szacowania niepewności rozszerzonej według standardu ISO wraz z tworzeniem budżetu niepewności danej procedury analitycznej. Udział w webinarium nie wymaga opłat, natomiast konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

2016

Nowe terminy szkoleń!

Szkolenia z analizy danych

Zapraszamy do udziału w szkoleniach z zakresu statystyki i data mining. Oferujemy kilkadziesiąt terminów szkoleń, w tym nowe tematy szkoleń oraz dodatkowe terminy następujących kursów:
„Przygotowanie danych na potrzeby analiz i raportowania” (26-27.10)
„Statystyka w medycynie – metody podstawowe” (17-18.10)

Terminarz kursów: http://www.statsoft.pl/Uslugi/Kursy-i-szkolenia/Terminarz

2016

Dostaliśmy doskonałe oceny w raporcie Wisdom of Crowds Business Intelligence Market Study, opublikowanym przez Dresner Advisory Services.

Studia podyplomowe dla biomedykow

Dresner Advisory Services, jedna z czołowych firm konsultingowych, opublikowała wyniki corocznego raportu Wisdom of Crowds Business Intelligence Market Study. Zostaliśmy ocenieni jako lider w zakresie customer experience (jakość produktu, serwis techniczny, obsługa klienta), wiarygodności dostawcy oraz wsparcia technicznego i konsultingu.

Więcej niezależnych opinii na temat oprogramowania Statistica.

2016

Premiera! Nowy moduł w Zestawie Laboratoryjnym

Szkolenia z analizy danych

Właśnie zakończyliśmy prace nad nowym modułem „Wyznaczanie niepewności pomiaru”, który wzbogacił funkcjonalność Zestawu Laboratoryjnego. Program umożliwia opracowanie wyników badań laboratoryjnych z uwzględnieniem różnych źródeł niepewności pomiaru. Interfejs graficzny programu umożliwia łatwe wprowadzanie formuł oraz wyników poszczególnych pomiarów, a następnie przeprowadzenie obliczeń niepewności. Program automatycznie przeprowadza odpowiednie analizy statystyczne oraz generuje kompleksowy, gotowy do wykorzystania raport. Graficzny interfejs programu dostępny jest w języku polskim i angielskim. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym opisem programu.

2016

Kolejna edycja studiów podyplomowych "Elementy metodologii badań empirycznych w medycynie i zastosowania statystyki w badaniach biomedycznych"

Studia podyplomowe dla biomedykow

Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i StatSoft Polska zapraszają na kolejną, trzecią już, edycję studiów podyplomowych "Elementy metodologii badań empirycznych w medycynie i zastosowania statystyki w badaniach biomedycznych". Uczestnicy studiów uzyskują bogatą wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie projektowania badań empirycznych w biomedycynie, poprawnego doboru metod analizy statystycznej, wykonania analiz w środowisku programu Statistica z wykorzystaniem wyników rzeczywistych badań oraz interpretacji ich wyników i przygotowywania publikacji medycznych.

Zajęcia są prowadzone przez zespół praktyków: doświadczonych i kompetentnych pracowników Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Colegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu , Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz wykładowców, konsultantów i analityków StatSoft Polska.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat studiów .

2016

Zapraszamy do udziału w konkursie „Kreatywność! To nas cieszy!”

Kreatywnosc! To nas cieszy!

Wszystkie osoby zajmujące się analizą danych, wykorzystujące narzędzia analityczne w swojej pracy lub po prostu mające pomysły w jaki sposób analiza danych może usprawnić procesy w ich przedsiębiorstwach, zapraszamy do udziału w konkursie.

W ramach konkursu chcemy premiować kreatywność w wykorzystywaniu narzędzi analitycznych, a w szczególności:

 • Pomysły nowych obszarów zastosowania naszych narzędzi
 • Założenia do tworzenia nowych rozwiązań
 • Projekty integracji systemów związanych z analizą danych
 • Koncepcje zarządzania jakością w procesie produkcji z wykorzystaniem metod statystycznych
 • Innowacje pozwalające na pełniejsze wykorzystanie wiedzy płynącej ze zgromadzonych danych

Termin nadsyłania zgłoszeń to 27 września br. Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń. Bliższe informacje na naszej stronie.

2016

Zapraszamy do udziału w XIX edycji konkursu na najlepszą pracę doktorską i magisterską

Konkurs na najlepsza prace

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji naszego konkursu na najlepszą pracę doktorską i magisterską przygotowaną z zastosowaniem programów z rodziny Statistica. To już dziewiętnasta edycja tego konkursu, w którym zwycięzców wyłania Komisja Konkursowa, w której skład wchodzą profesorowie polskich wyższych uczelni zajmujący się zastosowaniem metod statystycznej analizy danych w różnych dziedzinach badań naukowych, przedstawiciele StatSoft Polska oraz Polskiego Towarzystwa Statystycznego. Pula nagród pieniężnych dla autorów i promotorów prac wynosi 10 tys. zł. Również wydziały promujące zwycięskie prace doktorskie i magisterskie otrzymują nagrody. Zachęcamy do zgłaszania prac i dołączenia do zaszczytnego grona laureatów konkursu. Na prace czekamy do 7 listopada br. Bliższe informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej.

2016

Coraz więcej uczelni wykorzystuje Statistica!

Statistica standardem na uczelniach wyzszych

Tradycją się stało, że przed wakacjami miesięcznik „Perspektywy” publikuje ranking uczelni wyższych. W tym roku tytuł najlepszej uczelni przypadł Uniwersytetowi Warszawskiemu, który dosłownie „o włos” pokonał Uniwersytet Jagielloński. Gratulujemy!

Oczywiście obie te uczelnie, podobnie jak większość uczelni uwzględnionych w rankingu, korzystają ze specjalnych licencji akademickich Statistica umożliwiających korzystanie z oprogramowania przez wszystkich pracowników i studentów. Z roku na rok przybywa takich uczelni, także tych mniejszych, ale stawiających na rozwój oraz dobre wykształcenie studentów. Cieszymy się, że Statistica jest coraz częściej postrzegana jako niezbędne narzędzie w procesie wszechstronnego wykształcenia!

Uczelnie korzystające ze specjalnych licencji akademickich dla wszystkich pracowników i studentów mają do dyspozycji bardzo szeroki zestaw narzędzi analitycznych, obejmujący zarówno narzędzia do klasycznych analiz statystycznych, jak i techniki data mining. Wszystkich zainteresowanych korzystaniem z oprogramowania Statistica zachęcamy do kontaktu z administratorem oprogramowania w swojej jednostce.

2016

Polecamy artykuł dr. M. Skowronka „Zarządzanie wiedzą” w Świecie Przemysłu Farmaceutycznego

zarządzanie wiedzą

Międzynarodowa Konferencja ds. Harmonizacji w dokumencie ICH Q10 wydanym w 2008 zaproponowała model zarządzania jakością, zmieniając podstawowe pojęcia związane z jakością produktu leczniczego i proponując nowe podejście do zarządzania jakością w przemyśle farmaceutycznym. Procesem wspierającym i ułatwiającym efektywne wdrożenie Farmaceutycznego Systemu Jakości, obok zarządzania ryzkiem jakości, jest zarządzanie wiedzą podczas całego cyklu życia produktu. Każdy wytwórca powinien zdecydować jak skutecznie zarządzać wiedzą, włączając zakres i ilość informacji jakie należy gromadzić i analizować. Skomputeryzowane systemy zarządzania informacją mogą ułatwić automatyzację gromadzenia danych, standaryzację wykonywanych analiz i dostępność zdobytej wiedzy. Oprogramowanie Statisitica w tym wersja Statisitica Enterprise, stanowiąc zintegrowany system analizy danych, pozwala na efektywne zarządzanie wiedzą w organizacji. Artykuł przedstawia wyzwania i oczekiwania związane z wdrażaniem programu zarządzania wiedzą w firmie oraz przykłady zastosowanych rozwiązań informatycznych. Zachęcamy do przeczytania całego artykułu.

2016

Podsumowanie konferencji „Potencjał wiedzy - szansa na efektywne zarządzanie procesami”

W dniach 2-3 czerwca br. uczestniczyliśmy w konferencji „Potencjał wiedzy - szansa na efektywne zarządzanie procesami”. Głównym celem spotkania było zwiększenie efektywnego wykorzystania wiedzy statystycznej w środowisku biznesowym. Tematyka konferencji ogniskowała się wokół zastosowania analizy danych oraz metod statystycznych w sterowaniu procesami, wdrażania metod SPC (statystycznej kontroli procesu) oraz monitorowania ich skuteczności. W wystąpieniach prelegentów wiele miejsca poświęcono również analizie ryzyka związanej z procesami produkcyjnymi, usługowymi i biznesowymi, modelowaniu i optymalizacji procesów przemysłowych, analizie niezawodności i badaniu oczekiwań klientów. Nasi konsultanci przedstawili przykłady wdrożenia nowoczesnych strategii oraz narzędzi analizy danych, począwszy od SPC, przez modelowanie i predykcję, po koncepcję Internetu rzeczy (ang. Internet of Things, IoT) i Edge Analytics, bazujące na Dell Statistica. Konferencja dostarczyła szeregu praktycznych przykładów potwierdzających, że współpraca środowisk eksperckich w zakresie analityki danych, wywodzących się z polskich uczelni wyższych oraz uznanych firm jak StatSoft Polska, może odegrać kluczową rolę w zwiększeniu konkurencyjności przedsiębiorstw.

 Centrum Szkoleniowe Centrum Szkoleniowe
2016

Podsumowanie konferencji „Business Intelligence Trends”

18 maja wzięliśmy udział w konferencji „Business Intelligence Trends”. Kluczowe zagadnienia, które wykładowcy i uczestnicy poruszali w trakcie spotkania to m. in.: nowości i trendy w Business Intelligence, Big Data, hurtownie danych, Performance Management oraz wiele innych dotyczących obszaru analityki biznesowej. Była to dobra okazja do spotkania z naszymi konsultantami, porozmawiania o nowoczesnej analizie danych i narzędziach BI. Dziękujemy wszystkim uczestnikom a w szczególności tym, którzy odwiedzili nasze stoisko.

Business Intelligence Trends Business Intelligence Trends Business Intelligence Trends
2016

"Statistica kurs podstawowy" - dodatkowy termin!

Terminarz szkoleń

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem szkoleniem "Statistica kurs podstawowy", uruchamiamy dodatkowy temin: 6-7 lipca br. Zapraszamy na szkolenia.

Więcej informacji.

2016

Skoring: od surowych danych do operacyjnego wdrożenia

Webinarium

Webinarium będzie poświęcone kompletnemu procesowi skoringu: od łatwego przygotowania danych, poprzez budowę skutecznych modeli, po ich szybkie wdrożenie.

Warto stosować podejście skoringowe m.in. w takich obszarach jak:

Webinarium odbędzie się dnia 17 VI 2016 o godz. 10:00 i potrwa około godziny (limit miejsc na 16 czerwca został już wyczerpany). Zapraszamy do zgłaszania udziału. Udział w webinarium bez opłat.

2016

Nowy Terminarz Szkoleń StatSoft

Terminarz szkoleń

Dostępny jest już najnowszy Terminarz Szkoleń StatSoft, obejmujący drugą połowę 2016 r. Na najbliższe miesiące zaplanowaliśmy ponad 70 szkoleń związanych z zastosowaniami analizy danych, w tym wiele dedykowanych dla różnych branż (farmacja, medycyna, przemysł, marketing). Wszystkie kursy odbywać się będą w naszym Centrum Szkoleniowym. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoleń, programami kolejnych kursów oraz opiniami uczestników. Kontaktując się z naszym biurem, otrzymacie Państwo pełną informację o naszych usługach szkoleniowych oraz pomoc w doborze odpowiednich kursów.

2016

Nowe szkolenia dla branży farmaceutycznej

szkolenia farmaceutyczne

Już od czerwca ruszamy z 7 nowymi szkoleniami dedykowanymi dla branży farmaceutycznej. Wszystkie szkolenia to autorskie programy przygotowane przez naszych konsultantów, którzy od wielu lat współpracują z przemysłem farmaceutycznym.

 

 

Zachęcamy do zapoznania się programem nowych szkoleń:

Zapraszamy na szkolenia.

2016

Medal dla Statistica w kategorii "Best Product or Service of the Year – Software – Big Data Solution" (Nagrody American Business Awards)

The American Business Awards

Nagrody American Business Awards (znane bardziej jako Stevie® Awards) przyznawane są za szczególne osiągnięcia w biznesie od 2002 roku. Obecnie jest to jedna z bardziej prestiżowych nagród na świecie. Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznych American Business Awards, Statistica otrzymała z brązowy medal w kategorii "Best Product or Service of the Year – Software – Big Data Solution". Jest to wyraz uznania zespołu profesjonalistów, managerów i przedsiębiorców kierunku w jakim rozwijana jest Statistica oraz wprowadzania nowych rozwiązań w kategorii Big Data.

Więcej niezależnych opinii na temat oprogramowania Statistica.

2016

Nowe terminy szkoleń

Szkolenie

Zapraszamy do udziału w szkoleniach otwartych z zakresu metod i zastosowań statystyki i data mining, realizowanych w naszym centrum szkoleniowym w Krakowie.
Do wyboru kilkadziesiąt terminów szkoleń, w tym nowe terminy następujących kursów:

Pełny harmonogramem szkoleń otwartych dostępny na naszych stronach internetowych. Zachęcamy również do kontaktu z naszym biurem - nasi pracownicy pomogą w wyborze odpowiednich szkoleń dopasowanych do Państwa indywidualnych potrzeb.

2016

Statistica otrzymała od firmy Dresner Advisory Services nagrodę 2015 Technology Innovation Award.

Dresner Advisory Services jest jednym z najważniejszych na świecie dostawców niezależnych badań i analiz. Wnioski Dresner Advisory Services bazują na danych i opiniach użytkowników technologii. W tym roku firma ta przyznała Statistica swoje wyróżnienie 2015 Technology Innovation Award w dziedzinie zaawansowanej analizy danych i predykcji.

Statistica

2016

Gartner Magic Quadrant: Statistica liderem

Od 2014 roku Gartner ocenia możliwości i zdolność konkurencyjną czołowych dostawców technologii zaawansowanej analizy danych. W tegorocznym raporcie Dell Statistica uzyskała tytuł lidera w Magicznym Kwadrancie Platform Zaawansowanej Analityki (Advanced Analytics Platforms Magic Quadrant). Jako mocne strony programu Statistica zostały podkreślone przede wszystkim: poszerzenie bogatej funkcjonalności Statistica, unowocześnienie interfejsu i zwiększenie intuicyjności dla użytkowników, integracja z rozwiązaniem Big Data, dodatkowe narzędzia do wizualizacji oraz poprawa wydajności.

Wśród wyróżniających cech Statistica Gartner wskazał również ukierunkowanie na najnowsze trendy, np. Internet of Things (IoT), otwartość rozwiązania uzyskiwaną dzięki integracji z innymi rozwiązaniami Dell Software, np. Boomi oraz zewnętrznymi rozwiązaniami, np. Hadoop.  Więcej informacji. 

2016

Wyniki konkursu na najlepszą pracę magisterską i doktorską

Znane są już wyniki osiemnastej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską i doktorską przygotowaną z zastosowaniem narzędzi statystyki i analizy danych zawartych w programach Statistica i Statistica Data Miner. W konkursie organizowanym pod patronatem Polskiego Towarzystwa Statystycznego nagrody są przyznawane przez Komisję Konkursową złożoną z doświadczonych naukowców i dydaktyków.

W tegorocznej edycji konkursu w kategorii prac doktorskich Komisja przyznała nagrodę dla:

dr n. farm. Joanny Ronowicz za pracę zatytułowaną „Wykorzystanie metod chemometrycznych w analizie produktów pochodzenia roślinnego oraz realizacji koncepcji Quality by Design w technologii farmaceutycznej, obronioną na Wydziale Farmaceutycznym Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Promotorem pracy była prof. Elżbieta Budzisz z Zakładu Chemii Surowców Kosmetycznych, Wydziału Farmaceutycznego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

W kategorii prac magisterskich Komisja przyznała nagrodę dla :

mgr inż. Agnieszki Trzcionkowskiej za pracę zatytułowaną „Zastosowanie wybranych technik eksploracji danych w analizie procesu wydobywczego kopalni podziemnej”, obronioną na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Promotorem pracy była dr hab. inż. Edyta Brzychczy z Katedry Ekonomiki i Zarządzania w Przemyśle, AGH.

Gratulujemy autorom i promotorom nagrodzonych prac. W bieżącym roku zapraszamy na kolejną, już dziewiętnastą, edycję konkursu.

Więcej informacji.

2016

Webinarium "Wybrane zagadnienia statystycznego planowania eksperymentów i metody opracowywania ich wyników w Statistica" 15 XII 2015

Badania empiryczne są zazwyczaj podejmowane po to aby ocenić czy interesujące badacza zmienne są ze sobą powiązane a jeśli tak to jaki jest stopień tych powiązań. Główna trudność jednoznacznej odpowiedzi na te pytania wynika z powodu dużej zmienności wyników badania. Odpowiednie rozwiązania dostarczają metody statystycznego planowania eksperymentów oraz wynikające z nich metody opracowania ich wyników.

Podczas webinarium poruszymy następujące zagadnienia:

 • Jakie korzyści może czerpać badacz ze znajomości statystyki?
 • Zmienność wyników badania i jej źródła
 • Statystyczne planowanie badania jako sposób radzenia sobie ze zmiennością wyników
 • Analiza wariancji jako metoda opracowania wyników dobrze zaplanowanego badania
 • Analiza wyników badania zaplanowanego w układzie blokowym
 • Opracowanie wyników badania za pomocą analizy kowariancji 

Webinarium odbędzie się dnia 15 XII 2015 o godz. 10:00 i potrwa około godziny. Zapraszamy do zgłaszania udziału. Udział w webinarium bez opłat.

Wiecej informacji

2015

Trwa rekrutacja na kolejną edycję studiów podyplomowych – „Elementy metodologii badań empirycznych w medycynie i zastosowania statystyki w badaniach biomedycznych”

Z przyjemnością informujemy, że w związku z dużym zainteresowaniem oraz bardzo dobrymi opiniami ze strony osób uczestniczących w pierwszej edycji rozpoczął się nabór na kolejną edycję studiów podyplomowych "Elementy metodologii badań empirycznych w medycynie i zastosowania statystyki w badaniach biomedycznych".

Jest to wspólne przedsięwzięcie Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i StatSoft Polska. Zajęcia są prowadzone w formie wykładów i warsztatów przez wybitnych naukowców prowadzących badania w obszarze szeroko pojętej biomedycyny oraz posiadających szeroką wiedzę i doświadczenie w stosowaniu metod statystycznych (m.in.: z Collegium Medicum UJ, Uniwersytetów Medycznych w Łodzi, Poznaniu, Lublinie i Białymstoku oraz Polskiej Akademii Nauk) jak również doświadczonych analityków StatSoft Polska.

Słuchacze studiów otrzymują bogatą wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie statystycznych aspektów projektowania badań empirycznych w biomedycynie, poprawnego doboru metod analizy statystycznej, interpretacji ich wyników oraz przygotowywania publikacji medycznych. Wszystkie analizy są ilustrowane przykładami analiz w środowisku programu Statistica z wykorzystaniem wyników rzeczywistych badań.

Więcej informacji.

2015

 
ContentKontakt

StatSoft Polska Sp. z o.o.
ul. Kraszewskiego 36,
30-110 Kraków,
Telefon: +48 12 428 43 00
Telefon: +48 (601) 41 41 51
Faks: +48 12 428 43 01
e-mail: info@statsoft.pl